Ebben az évben egy rendhagyó zenés színdarabban iskolánk diákjai a Győri SZC Kossuth Lajos Technikum és Kollégium kollégista lányaival közösen idézték fel az 1848/1849-es szabadságharc eseményeit és állítottak méltó emléket a „győri Petőfi”-ként is ismert forradalmárnak.
Győrt 1848 tavaszán a kortársak a polgári átalakulás és a nemzeti függetlenség melletti bátor kiállásáért a magyar Marseille kitüntető névvel illették. Iskolánk névadója, a 200 évvel ezelőtt született Lukács Sándor fiatal ügyvédként, igazi vezéregyénisége volt a városunkban zajló eseményeknek. E jeles alkalom inspirálta Boros Attila kollégiumi nevelőt a „Magyar Marseille” című darab megírására és színpadra állítására. Munkáját rendezőként Polgár Éva kolléganőnk segítette. A zenés játékban hallható dalszövegeket írta és a zenét szerezte kollégiumunk másik nevelője, Horváth Sándor. 1848 titka az összefogásban, az egység erejében rejlik. Terveink megvalósításához együttműködésre, tenni akarásra, kitartásra, bizalomra, csapatmunkára van szükség. A közönség számára is felejthetetlen élményt nyújtó zenés játék mindezt megvalósította a színpadon. A szereplők, a zenészek lelkes hozzáállását, valamint a felkészítésben résztvevő kollégák kiváló munkáját őszinte elismerés illeti.
A színvonalas ünnepi műsor zárásaként került sor az iskola által szervezett regionális és iskolai versenyek díjátadóira. Elsőként az általános iskolás kisdiákok számára összeállított Lukács 200 „Kis Mérnökök” reáltantárgyakhoz kapcsolódó, játékos, logikai versenyének dobogósai vehették át büszkén iskolánk igazgatójától az értékes tárgyjutalmakat. A továbbiakban a középiskolai regionális Versíró versenynek és az „Én Petőfim” iskolai irodalmi pályázatnak kiemelkedő alkotásait jutalmaztuk.
Az ünnepi megemlékezés után több mint 40 különböző helyszínen számos érdekes, szórakoztató és hasznos program várta a lukácsos diákokat.
Tanulóink különböző szellemi, műszaki és vidám, játékos vetélkedőkön mérhették össze tudásukat, műveltségüket, valamint rátermettségüket, mint például: műszaki activity, műszaki expedíció, műveltségi, zenei, mozi kvíz, gofri sütés, kerékcsere, CS-verseny, Cső-legó, CNC pingpong, bűnmegelőzési vetélkedő, ügyességi játékok. A sportokat kedvelők a labdarúgás, kosárlabda, darts, ergométer, asztalitenisz, Ninja Warrior, erőemelés, vagy a Honvédség által szervezett lézerpuska-lövészet sportágakban is összemérhették erejüket.
A vetélkedők mellett különböző témákban előadások és bemutatók is színesítették a diáknapot. Härtlein Károly a Budapesti Műszaki Egyetem Prima primissima díjas fizika szakos mesteroktatója „brutális” és látványos fizika kisérletekkel kápráztatta el a közönséget, bevonva a kisérletekbe diákjainkat is. A 9. évfolyamosok Sátor Zsuzsa rendőrnő előadásában a fiatalkorú bűnözés problémájáról hallhattak megszívlelendő gondolatokat. A végzősök pedig a Munkaerő-piaci kalauz segítségével hasznos információkat szerezhettek az elhelyezkedésről, a munkába állás menetéről. A fegyverek iránt érdeklődők AIRSOFT bemutató keretén belül ismerkedhettek a katonai élet sokszínűségével. Népszerűek voltak a hagyományos szakmai és egyéb bemutatóink is: az elektromos autók világa, a katasztrófavédelmi előadás, a forgácsolásról, az ipari robotokról, műszaki rajzról szóló bemutatók, valamint a tanulóink saját autóinak szépségversenye.
Az idei Diáknap talán egyik legizgalmasabb programjának a Győri Veterán Autó és Motorklub támogatásával létrejött Oldtimer autók felvonulása, bemutatója ígérkezett. Az iskola belső udvarán az érdeklődők megcsodálhatták és ki is próbálhatták a régebbi korokból származó, professzionálisan felújított járműveket.
A Lukács-napi rendezvény sikeres lebonyolításában a Győri SZC, a Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, a MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred, valamint a Katasztrófavédelem képviselői is segítséget nyújtottak. A változatos és izgalmas programok valamennyi résztvevő lukácsos diák számára élményekben gazdag, de mindenképpen hasznos időtöltésnek bizonyultak.