SZC logo

Győri SZC

OM kód: 203037/002 | 9027 Győr Mártírok útja 13-15.

Intézmény logo

Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2023. nov. 16.


Szerkesztő

  • Egyéb esemény

Tandem Színház: Visszhang c. előadása a Lukács Technikumban

2023. november 16-án a pécsi Tandem Stúdiószínház művészeinek színdarabját tekinthette meg iskolánk és a kollégium kb. 140 tanulója.

Tandem Színház: Visszhang c. előadása a Lukács Technikumban

Bacskó Tünde és Fábián Gábor színművészek a Visszhang c. két személyes előadásukban nyers és őszinte módon jelenítették meg korunk egyik legsúlyosabb problémáját, az alkohol és drogfüggőséget, az ebből fakadó családon belüli konfliktusokat, melyek a legtöbb esetben a család széteséséhez vezethetnek. A tabutémát feldolgozó darab néha humoros, sokszor megrendítő, de mindenképpen tanulságos jelenetei és a színészek szuggesztív, erőteljes, magával ragadó játéka lenyűgözte a fiatalokat. Az előadást egy addiktológus szakemberrel folytatott kötetlen beszélgetés zárta, mely emlékezetes és teljesen újfajta élményekkel gazdagította diákjainkat. Mind a színészek, mind a szakember elismerően nyilatkoztak a fiatalok pozitív hozzáállásáról, őszinte, nyílt megnyilvánulásukról. Elmondásuk szerint jó érzéssel utaztak haza Pécsre és mindkét előadás megerősítette őket abban, hogy van értelme a munkájuknak.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Lukácsosok a Könyvszalonban!

Lukácsosok a Könyvszalonban!

A 2023. november 10-én megnyílt győri könyvfesztiválon részt vevő diákok a tankönyvi klasszikusokon túl megismerkedhettek a mai magyar irodalom olyan neves alkotóival, mint Tóth Krisztina, Fábián Janka, Gerlóczy Márton, Vámos Miklós, Kepes András.

2023. nov. 13.


Szerkesztő

Megemlékezés az 1956-os forradalom eseményeiről

Megemlékezés az 1956-os forradalom eseményeiről

2023. október 20-án iskolánkban az 1956-os forradalom eseményeit felidézve filmvetítéssel egybekötött megemlékezést tartottunk Vincze Veronika humán munkaközösség-vezető koordinálásával.

2023. okt. 20.


Szerkesztő

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának megemlékezése az 1956-os forradalom eseményeiről

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának megemlékezése az 1956-os forradalom eseményeiről

2023. október 23-án a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által megrendezett, az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire emlékező ünnepségen a 9.AO, 9.B és a 11.E osztály tanulói is méltó módon képviselték iskolánkat,

2023. okt. 23.


Szerkesztő


Partnereink

SZC logo

Győri SZC


Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium

9027 Győr Mártírok útja 13-15.

Telefon: +3696/528-760

E-mail: iskola@lukacssuli.hu

OM azonosító: 203037/002


2024Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium